Ayhan Bora Kaplan'ın suçlamalarında isimleri geçti! İfadeleri alınarak 2'si emniyet müdürü, 1'i polis memuru olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin davanın firari sanığı Serdar Sertçelik'in “suç işlemeye rıza gösterme”, “adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” suçlarından dolayı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma ve tanık”, “görevi kötüye kullanma” ve “suçlulara yardım ve yataklık etme” suçlarını sürdürüyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheliden 3'ünün polisteki işlemleri tamamlandı. Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne karşı açılan davanın firari sanığı Serdar Sertçelik suçundan tutuklanan 3 polis memuru bu sabah Ankara Adliyesine sevk edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü tarafından ifadeleri tamamlanan diğer 4 şüpheli ise Ankara Adliyesine götürüldü.

TUTUKLANDIK

7 şüpheli, savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle Ankara Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme, 2'si emniyet müdürü, 1'i polis memuru olmak üzere 7 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi.

AÇIKLAMASI ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden Ş.D.'nin savcılıktaki ifadesi ortaya çıktı.

Ş.D, kaçak tanığın ses kayıtlarına ilişkin ifadesinde şunları kaydetti:

“İdari soruşturma sırasında yaptığım ses kayıtlarından da anlaşılacağı üzere Serdar Sertçelik ses kayıtlarında silme ve çıkarmalar yaptı. Ben Ayhan Bora Kaplan'a dosyaya kişi eklemesi veya dosyadan çıkarma yapması konusunda baskı yapmadım, kesinlikle bir şey söylemedim. Böyle şahsın ülkeye dönmesi için atladığım cümleler var ama dosyadaki şüpheliler arasında Ayhan Bora Kaplan da var. Kişinin ülkeye gelişine cila olarak kullandığım sözleri sosyal medyada algıya dönüştürmeye çalıştı.”

(AA-DHA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter düştü!  Ekipler Türkiye'den gönderildiİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopter düştü! Ekipler Türkiye'den gönderildi
5'i asker 7 kişi yaralandı!  Şaraphane patlaması sırasında yasak olay ortaya çıktı5'i asker 7 kişi yaralandı! Şaraphane patlaması sırasında yasak olay ortaya çıktı
Tüyler ürpertici vahşet!  Sokak ortasında baltayla öldürdülerTüyler ürpertici vahşet! Sokak ortasında baltayla öldürdüler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir