Sokak köpeklerinin saldırısında yaralanan çocuk korkusunu yenmeye çalışıyor

Osman Tunç, 6 Haziran 2022'de İnalı İlçesi Uğurlu Sokak'ta evinin yakınındaki bahçede bulunan ağaçtan erik toplarken 7 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Köpeklerin kalçasından ve sırtından ısırdığı çocuk, çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı. vatandaşlar.

Zamanla yaraları iyileşen Tunç, yaşadığı korku dolu anların etkisinden kurtulamadı. O dönemde anaokulunda olan Tunç, korktuğu için bir yıl boyunca evden tek başına çıkamadı.

Bir süre konuşmayan Tunç, okuldaki davranışları nedeniyle öğretmeninin tavsiyesi üzerine psikolojik destek almaya başladı.

Yaşadıklarını unutamayan anne Abide ve baba Ali Tunç, çocuklarının yaşadığı kötü günlerin başkalarının başına gelmemesi için sahipsiz hayvanlar sorununun çözülmesini istiyor.


“7 dev köpeğin saldırısına uğradı, Allah korudu”

Baba Ali Tunç, köpeğin saldırısından sonra oğlunun psikolojisinin bozulduğunu söyledi.

Oğlunun köpek sesi duyunca ağladığını ve yaklaşık bir yıldır evden yalnız çıkmadığını belirten Tunç, şöyle konuştu:

“Hala etkiliyor. Sokak köpeklerinin saldırısının ardından Osman önce çocuklarla oynarken köpek gibi hırladı. Çocuklara köpek gibi saldırmaya çalışıyordu. Biz de onu psikiyatriste götürdük. Hala korkuyor. Köpek görünce bana sarılıyor ve “Bu köpek bana geliyor” diyor. Bazen de çocuklara köpek gibi saldırmaya çalışıyorlar. Yetkililerimizden bu acının yaşanmaması için bir çözüm bulmalarını istiyorlar. 7 dev köpeğin saldırısına uğradı, Allah korudu. Balkonda kazayı gören bir kardeş şöyle dedi: 'Allah seni bağışladı, ben de oğlunun patilerini kurtardım.' “Dedi.”


“Sabaha kadar uyuyamadık”

Anne Abide Tunç da çok zor günler geçirdiklerini anlatarak, şöyle konuştu: “Sabaha kadar uyuyamadık. O günleri hatırlamak istemiyoruz. Her şeyi unutmak istiyoruz. Yavaş yavaş iyileşmeye çalışıyoruz. Bırakın onları. Sokak köpeklerini toplayın.” dedi.

Osman Tunç, çocukların annelerinin izni olmadan bilmedikleri yerlere gitmemeleri gerektiğini söyledi.

Tunç, “Bir süre okula gidemedim. O günler benim için zordu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir