ABD'de Müslüman kadına saldıran akademisyen hakkında soruşturma başlatıldı

Üniversite sözcüsü yazılı bir açıklamada, “Arizona Üniversitesi, Dr. Jonathan Yudelman'a yönelik iddiaların farkındadır ve bunları araştırmaktadır” dedi. dedi.

Açıklamada Yudelman'ın izinli olduğu ve soruşturma sonuçlanana kadar izinli kalacağı belirtildi.

Yudelman'ın, 5 Mayıs Pazar günü Arizona Üniversitesi önünde düzenlenen İsrail yanlısı gösteride tanıştığı başörtülü Müslüman kadına yönelik saldırgan ifadeleri ve tavırları kayıt altına alınmış, video sosyal medyada viral olmuş ve büyük tepkilere yol açmıştı.

Videoda Yudelman'ın agresif bir şekilde “Gerçekten burnunun dibindeyim” dediği görülüyor. Dediği ve kadına çok yaklaştığı ve ona yaklaştığı görüldü.

Buna karşılık Müslüman kadın Yudelman'a, “Dini sınırlarıma saygısızlık ediyorsun” dedi. Diyerek geri çekilmeye çalışan Yudelman, “Siz benim insanlık duygularıma da saygısızlık ediyorsunuz” dedi. İfadeyi kullandıktan sonra yemin etti.

Müslüman kadın polisi arayarak Yudelman'ın nefret suçu işlediğini söyledi.

12News'in haberine göre Yudelman, İsrail yanlısı mitingde yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Ülkenin dört bir yanındaki kampüsler terör destekçileri tarafından işgal ediliyor. Yahudi öğrenciler sindiriliyor.” Şu şekilde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir