Abdullah Gül'le ilgili bu ifade doğru mu? Resmi açıklama geldi: “Ben Abdullah Bey'le yakından tanışan biriyim” diyerek duyurdu!

“Erdoğan sonrasına hazırlık” olarak yorumlanan “Abdullah Gül'ün” açıklaması Ankara'da büyük yankı uyandırdı. DEVA, Saadet ve Gelecek partilerinin tek çatı altında birleşmesi tartışılırken, yeni partinin liderliğini Abdullah Gül'ün üstleneceği yönünde söylentiler ortaya çıktı.

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi'nin birleşeceği ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün genel başkanlığa getirileceği yönündeki iddiaların ardından iki partinin üst düzey isimleri bir açıklama yaptı.

İddialara ilişkin açıklama yapan parti genel başkan yardımcısı Saadet Yusuf Sunar, söylentilerin doğru olmadığını söyledi.

Yusuf Sunar konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Hoş geldiniz. Kapımız herkese açık. Biz zaten Gelecek Partisiyle birlikteyiz. Meclis'te grubumuz var. Kapımız açık ama Mutluluk Partisi'nin kurultayı 30 Haziran'da yapılacak. Biz de öyle düşünüyoruz. “Hiçbir şey doğru değil” dediğiniz haberle kongreye girecek.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Aydın şunları söyledi:

“Bu iddia bize son derece yabancı ve mesafelidir. Sayın Abdullah'ın böyle bir talebi, niyeti yoktur. Şu anda durum yeniden değerlendirilecek. Saadet Partisi'nin yeni genel merkezinin kurulması konusunda.”

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çin'den korkutan NATO uyarısı: En büyük silahlı çatışmayı körüklüyorlar!Çin'den korkutan NATO uyarısı: En büyük silahlı çatışmayı körüklüyorlar!
Yer: Sancaktepe!  Uyuşturucu bağımlısı mahalleyi ateşe verdi: Linç girişimiYer: Sancaktepe! Uyuşturucu bağımlısı mahalleyi ateşe verdi: Linç girişimi
Sarıyer'de korkutan yangın! Sarıyer'de korkutan yangın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir