Casper en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarı Nirvana Z100'ü piyasaya sürüyor! – TEKNOLOJİ

Nirvana ailesinin en yeni ve en üst segment üyesi Casper Nirvana Z100, üretkenlik ve verimliliği yüksek mobiliteyle birleştirerek Casper'ın bugüne kadar ürettiği en ince ve en hafif dizüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor.

CasperHafif, güçlü ve zarif bir bilgisayar arayan kullanıcılar için. Casper Nirvana Z100 dizüstü bilgisayarı tasarladı. Alüminyum ve magnezyum alaşımıyla güçlendirilmiş Nirvana Z100, Casper'ın şimdiye kadar ürettiği en hafif ve en ince dizüstü bilgisayardır. Günlük hayatta sık sık seyahat eden profesyoneller için üretilen Casper Nirvana Z100, 14,9 mm'lik alışılmışın dışında kalınlığı, 1,25 kg'lık hafifliği ve 12 saatin üzerinde kullanım süresine sahip 50 Wh akıllı piliyle her zaman, her yerde rahat kullanım sunuyor. Yalnızca 14,9 mm kalınlığına rağmen gerekli tüm port seçeneklerine sahip olan Casper Nirvana Z100, ek bir port kullanımına ihtiyaç duymadan hızlı veri aktarımı ve paylaşımı sunuyor. 2 adet Type-C portu ile aynı anda hem “hızlı şarj” hem de “veri aktarımı” mümkün oluyor. Ultra ince bir yapıya sahip olmasına rağmen, birlikte verilen HDMI portu sayesinde dönüştürücüye ihtiyaç duymadan görüntüler aktarılabilmektedir.

Çarpıcı QUAD HD OLED dokunmatik ekran

Yeni nesil ekran tasarımıyla canlı görüntüler sunan Casper Nirvana Z100, ekran deneyimini zenginleştiriyor. 14 inçlik ince ekrana ve 16:10 ekran oranına sahip olan Nirvana Z100, SÜPER ince 1,2 mm çerçevesiyle çok daha geniş izleme açısı sunuyor. 400 NIT parlaklık ve %100 sRGB yeteneği ile ekran teknolojisindeki son trendi takip eden Casper, Nirvana Z100 modelinde tüketicilere QHD LED ekran seçeneği ve 2,8K çözünürlüklü QUAD HD OLED dokunmatik ekran sunuyor. QUAD HD OLED dokunmatik ekranını dayanıklı “Hasar Önleyici” cam ekranla güçlendiren Nirvana Z100, tasarım kadar kullanıcılarının güvenliğine de önem veriyor. Casper Nirvana Z100, UV yüzey kaplamasıyla korunan, aşınmaya karşı daha dayanıklı ve daha hassas parmak izi okuma teknolojisi sayesinde verileri güvenli bir şekilde koruyor.

Alüminyum ve magnezyum alaşımından gelen güç ve zarif tasarım

İnceliği ve hafifliğiyle dikkat çeken Z100, özel CNC kesim teknolojisinin sağladığı parlak ve keskin yüzey geçişleriyle şık bir tasarım sunuyor. Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde tek elle kolayca açılan Nirvana Z100, 3 farklı seviyeye sahip aydınlatmalı klavyesi sayesinde her ortamda ergonomik kullanım sunuyor. Casper Nirvana Z100Oniks Siyah, Metalik Bronz, Gümüş ve Kyanit Mavi olmak üzere farklı zevklere hitap eden 4 farklı renk seçeneği ve bu renklerle uyumlu klavye ile estetik bir tasarım sunuyor.

Üstün performans ve enerji tasarrufu

Hem performansı hem de tasarımıyla beklentileri karşılıyor Casper Nirvana Z100Enerji tasarruflu entegre RAM teknolojisi olarak da bilinen beşinci nesil Low Power teknolojisi sayesinde optimum hız ve verimlilik sunar. 13. nesil Intel i5 ve i7 işlemciler ve Wi-Fi 6 teknolojisiyle mükemmel performans sunan Z100, ultra ince tasarımına entegre edilen son nesil LPDDR5 RAM teknolojisiyle güç tasarrufu sağlıyor. Üstün performansının yanı sıra güç tüketimi de ön planda tutularak tasarlanan Nirvana Z100, 50Wh akıllı pilinin sunduğu 12 saate varan pil ömrüyle uzun süreli kullanımı alışkanlık haline getirecek. Type-C hızlı şarj fonksiyonuyla sadece 2 saatte tam kapasiteye ulaşan Nirvana Z100, yarım saatlik şarjla yaklaşık 4 saatlik kullanım sağlıyor.

“Sektöründe benzersiz bir ürün olarak öne çıkıyor”

Casper Nirvana Z100 modelini tüketici deneyimlerinden ilham alarak tasarladığını iddia ediyor. Casper'ın operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı Feray Karaman, “Casper gibi biz de 33 yıllık tecrübemizle kullanıcılarımızın ihtiyaç ve beklentilerini elimizden geldiğince analiz ediyoruz. Bu analizler doğrultusunda geliştirilen Casper Nirvana Z100, iş profesyonellerinin yüksek mobilite, güçlü performans ve şık tasarım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış özel bir modeldir. Nirvana Z100, Casper'ın şimdiye kadar ürettiği en hafif ve en ince dizüstü bilgisayar olmasının yanı sıra, magnezyum alaşımlı dış tasarımı sayesinde üstün dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım için tasarlandı. “Üstün performansı, benzersiz tasarımı ve yenilikçi teknolojileriyle Nirvana Z100, teknoloji dünyasında ilklere imza atıyor ve alanında benzersiz bir ürün olarak öne çıkıyor.” Bir açıklama yaptı.

Teknik özellikler

İşlemci: 13. nesil Intel i5 ve i7

İşletim sistemi: Windows11

VERİ DEPOSU: LPDDR5 RAM

Depolamak: İstediğiniz gibi yapılandırın

Renk: Oniks siyahı, metalik bronz, gümüş ve kiyanit mavisi

Ekran: 14″ / L ince QUAD HD OLEDEDQHD

Bağlantı: Intel® Wi-Fi 6 AX101

Davul: 50 saat akıllı pil

Hafiflik: 1,25 kilogram

İncelik: 14,9 mm

Kamera: Tam HD 2MP 1080P

Parlaklık: 400 NİTE

Bağlantı noktaları: Tam Tip-C işlevi

Kendi: 2 adet 2W Dolby Hoparlör + 2 adet 1W

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir