CHP'li Belediye Başkanı Tugay'ın Ege Bölgesi il başkanlarından Başkan Tugay'a tebrik ziyareti: “Cumhuriyeti kuran partinin mirasçılarıyız” – GÜNDEM

Bu yolun devam etmesini, bu başarıların daha da artmasını istiyoruz. “Biz Cumhuriyeti kuran partinin mirasçılarıyız” dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı koordinasyonunda iki günlük değerlendirme toplantısı için kente gelen CHP'nin Ege Bölge İl Başkanlarını Egemenlik Evi'ndeki makamında ağırladı. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP İl Başkanı Aydın Hikmet Saatçı, CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Kütahya İl Başkanı Tamer Yenikaya, CHP İl Başkanı Manisa İlksen. Özalper, CHP İl Başkanı Muğla Zekican Balcı ve CHP İl Başkanı Uşak Sevinç Yazgan katıldı. “Geleceğe güveniyorum”
Ziyarette Başkan Tugay, il başkanlarını seçim dönemindeki başarılarından dolayı tebrik ederek, şunları söyledi: “Sizleri burada görmek benim için büyük bir mutluluk ve onurdur. Her konuda bir arada ve gönül gönüle olduğumuz bir sürecin ardından illerinizde elde ettiğiniz başarılar bizlere büyük mutluluk verdi. Bu başarıyı taçlandırırcasına bir arada olmak çok güzel. Öncelikle bu yolun devam etmesini ve bu başarıların daha da artmasını istiyoruz. Hayatım boyunca ülkemizi parlak, demokratik ve çağdaş bir ülke yapma mücadelesine inandım. Bizler vatanını seven, Cumhuriyete inanan insanlarız. Biz Cumhuriyeti kuran partinin mirasçılarıyız. Dolayısıyla benim de farklı konumlarda, farklı görevlerde yer aldığım bu mücadelenin bugün geldiği nokta hepimiz için çok anlamlı ve gelecek açısından umut vericidir” dedi. “Bize emanet ettiğiniz görevleri yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın”
Başkan Tugay, CHP'nin ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak ilerlediklerini, kimseyi kimseden ayırmadan hizmet etme anlayışıyla çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu: “Partimizin üyeleriyle ve milletvekilleriyle birlikte o yolda yürüyoruz. Bir yandan partimizin canı gönülden savunduğumuz değerler, bir yandan da doğru olanı yapmak için kararlılıkla mücadele ediyoruz. Burada yapacağınız değerlendirmeler bizim için çok önemli. Önümüzdeki dönemde partimizin de bize emanet edeceği görevler var, bizim de bu görevleri yerine getireceğimize şüphem yok” dedi. “Beni bir yoldaş olarak hatırla”
Ege illeriyle koordinasyon sağlanacağını vurgulayan Başkan Tugay, şöyle konuştu: “Ege bölgesi illeri birbiriyle iç içe geçmiş bir kültürel dokuya sahiptir. Ege'den gelen herkes İzmir'de yaşıyor ve hepsinin sizin illerinizle bağlantısı var. Ortak bir kültürde bir araya geliyoruz. Ege Bölgesi'nin sakinleri vatansever, cumhuriyetçi ve Atatürkçüdür. Bunların hepsi bizim de değerlerimizdir. İller gibi bir arada durmamız gücümüze güç katacaktır. Bu toplantıların devam etmesini diliyorum. Belediye başkanlarımızla da tanışıp birlikte çalışacağız. Burada katkılarınızı bekliyorum. Gelecekte çok güzel işler yapacağımıza inancım tam. “Beni yol arkadaşınız olarak, her zaman görev atayabileceğiniz biri olarak aklınızda tutun ve şehirlerinizde bizi isteyen herkese selamlarımızı iletin” dedi. Aslanoğlu: “Cumhurbaşkanımızı tebrik etmeye geldik”
Ziyarette konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, şunları söyledi: “CHP Ege Bölge İl Başkanları, iki günlük değerlendirme toplantısı için İzmir'deyiz. Elbette tüm il başkanlarımızın çabaları sayesinde mükemmel bir seçim sonucu elde edildi. “Bugün hepimiz Başkan Cemil'i tebrik etmeye geldik” dedi. Horzum: “Ege bu seçimlerde farkını ortaya koydu”
Ege başkanları adına konuşan CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, şunları söyledi: “İzmir her zaman gıptayla, imrenerek, hatta imrenerek baktığımız bir yer. İzmir'i evimiz olarak kabul ettik ve Denizli'yi arka bahçemiz olarak gördük. Ev böyleyken bahçenin neden böyle olduğunu merak ettik. Ama 25 yıl sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal demokrat ve popülist bir yaklaşıma sahip olması bizi mutlu etti. Ege bu seçimlerde farkını ortaya koydu. Yerel gücün genel gücün elçisi olduğu sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok verimli toplantılarımız oluyor. “Fikrinizi öğrenmek için buradayız ve sizi tüm başkanlarım adına bir kez daha tebrik ediyorum.” Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir