Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul'un fethi mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mayıs'ta İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erdoğan mesajında ​​şu ifadeleri kullandı:

“Fetih ruhunu anlamak için, aziz milletimizin kahraman ordumuzun askeri dehası, azim ve kararlılığıyla bir kıtada kök salmasını sağlayan bu kutlu zaferin nasıl kazanıldığını iyi bilmek gerekir. İstanbul, büyük devlet adamı Fatih Sultan Mehmet'in hoşgörüsü ve adaletli yönetimi sayesinde çeşitlilik kazanmış, inanç ve kültürlerin bir arada yaşadığı bir merkez haline gelmiştir.

Tarihinin izlerini günümüze taşıyan; Sanatçılara ilham kaynağı olan İstanbul, çağımızda ülkemizin iş, finans, ticaret, sanat, kültür ve inanç merkezi olarak dünyanın en ünlü şehirleri arasında yer alıyor.

Türk asrının hedefine ulaşmamız için bize ilham veriyor

Fatih Sultan Mehmet ve kahraman askerlerinin İstanbul'u fethettiğindeki inanç, kararlılık ve azmi, bugün bize Türk asrının hedefine ulaşma konusunda ilham veriyor.

“İstanbul'un fethinin 571. yıl dönümü vesilesiyle, olağanüstü güzellikteki bu dünya şehrini bizlere miras bırakan Fatih Sultan Mehmet'i ve aziz şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyor, tüm hemşerilerimizi selamlıyorum. Saygılarımla, samimi duygular.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir