Deniz Dalgıç Mudanya'ya söz verdi: Güzel günler göreceğiz – GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç Mütareke Meydanı'nda “Mudanya'da sözümüz var” mitinginde “güzel günler” sözü verdi.

“Mudanya için bir sözümüz var” gösterisi Deniz Dalgıç'ın İskele Meydanı'ndan Mütareke Meydanı'na coşkulu yürüyüşüyle ​​başladı. Gencinden yaşlısına her kesimden Mudanyalının katılımıyla gerçekleşen yürüyüş, Dalgıç'ın seçimlere saatler kala Mudanya'da yarattığı coşku ve desteği ortaya çıkardı.

Deniz Dalgıç mitingde yaptığı konuşmada Mudanya'yı “daha güzel günlere” taşıyacağının sözünü verdi. Dalgıç'ın vaatleri arasında Mudanya'nın deprem ve her türlü afete karşı güvenli hale getirilmesi, yaşlılara huzurlu bir yaşamın sağlanması, sosyal belediyecilik anlayışıyla dezavantajlı grupların desteklenmesi, Mudanya'nın engelliler için engelsiz bir kent haline getirilmesi, modern ve kullanışlı pazar alanlarının inşası, parklar ve parklar yapılması yer alıyor. Her çocuğa oyun alanı sağlamak, trafik sorununu çözmek, tarım üreticilerine destek olmak, gençlere istihdam sağlamak, Mudanya'yı turizmde parlayan bir yıldız haline getirmek, gastronomik potansiyelini değerlendirmek, Tirilye'yi UNESCO Dünya Miras Listesi'ne eklemek, Mudanya'yı maviye kavuşturmak ve yeşilliğini korumak, Mütareke Meydanı'nı açık hava müzesine dönüştürmek, şehrin her noktasında kültür ve sanat yaşamını canlandırmak.

“DENİZ UMUTUN SİMGESİ OLDU”

“Mudanya'nın denizi var” sloganında denizin umudun, bereketin ve güzel günlerin simgesi olduğunu belirten Dalgıç, şöyle konuştu: “Dalga dalga büyüdük, çoğaldık. Toplumun her kesiminden temsilcilerle hızlı bir şekilde buluştuk. Vatandaşlarımızın taleplerini dinledik ve notlar aldık. Aramızdaki bağ her geçen gün güçlendi. Desteğiniz heyecanımızı artırdı dedi. Bu destekten rahatsız olanların da olduğunu vurgulayan Dalgıç, şöyle devam etti:

“Haksızlıklara, iftiralara maruz kaldık. Bütün bunlara rağmen kirli siyasetin önlenmesi, demokrasi bayramının huzur içinde yaşanması için sesimizi yükseltmedik. Tartışmayız, kavga ederiz. Aç yatan çocuklar, geçimini sağlayamayan emekliler, mahsulü israf olan çiftçiler, balıkçılar, yoksullar ve güvensiz insanlar için mücadele ediyor, çözüm buluyoruz. Hiçbir kişisel beklentimiz, hiçbir hırsımız yok. Allah'a şükür kariyerimiz konusunda endişelenmemize gerek yok, diplomalarımız cebimizde. Bizim tek derdimiz Mudanya'ya hizmet etmektir. Ailemi kurduğum, çocuklarımın doğup büyüdüğü, en güzel yıllarımı yaşadığım, hayaller kurduğum Mudanya'ya olan vefa borcumu ödemek. Gücümüz Mudanya'dır. Buna omuz vermek, Mudanya'yı dönüştürüp geleceğe taşımak konusunda bize destek olmak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

“HAREKETSİZ DURMUYORUZ”

Ortaya koyacakları vizyon ve iradeyle Mudanya'nın önünü açacaklarını kaydeden Dalgıç, şöyle konuştu: “Belediye Başkanlığı bir meslek değildir. Doğru örneği verdiğinizde sizden sonrakiler devam edecektir. “Yapacağız, koltuğa tutunmayacağız” dedi. “Mudanya'da bir sözümüz var” diyerek başladıklarını hatırlatan Dalgıç, şöyle konuştu:

“İlk sözümüz, ebedi sözümüz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'edir. Mustafa Kemal'in çizdiği çağdaş medeniyet yolundan başka yolumuz yok. Cumhuriyetimizin kuruluşunda imzamız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sözümüz var. Mütarekenin efendisi Mudanya, sonsuza kadar Cumhuriyetimizin aydınlık yüzü olmaya devam edecektir. “Cumhuriyetin değerlerini ve Mustafa Kemal ilkelerini tüm Türkiye’ye en güçlü şekilde anlatacağız” dedi.

ÖNCE CAN GÜVENLİĞİ

Deniz Dalgıç, önceliklerinin can güvenliği olacağını vurgulayarak Mudanya'yı depreme ve her türlü afete karşı dayanıklı ve güvenli hale getireceklerini söyledi. Bu konuda tüm adımları bilimin ışığında atacaklarını belirten Dalgıç, süreci Mudanya halkıyla barış içinde çözeceklerini sözlerine ekledi.

Yaşlıların geçim sıkıntısı yaşamadan, huzur ve mutluluk içinde yaşayacakları Mudanya için var güçleriyle çalışacaklarını vurgulayan Deniz Dalgıç, huzurevi ve öğretmen evi yapacaklarının da müjdesini verdi.

Üreticilerin tarımda hükümet politikaları nedeniyle sıkıntı yaşadığına dikkat çeken Deniz Dalgıç, tarım ürünlerine katma değer sağlayacak politikalarla çiftçinin doğduğu yerden memnun olmasını sağlayacaklarını söyledi. Tüm Mudanya'ya sosyal belediyecilikten yana bir sözü olduğunu iddia eden Dalgıç, şöyle konuştu:

“Gençlerin, çocukların, kadınların, yaşlıların, engellilerin, yoksulların ve tüm dezavantajlı grupların güvenli, rahat ve eşitlik içinde yaşaması için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Kadınları ve genç girişimcileri destekleyeceğiz. Mudanya'nın güçlü, özverili ve çalışkan kadınlarının hayatlarını kolaylaştıracak önlemler alacağız. Anaokulları açacağız. İhtiyacı olan herkese yardım edeceğiz. “Askıya alınan” mobil uygulamaları hayata geçireceğiz. Hiçbir çocuğun aç kalmasına izin vermeyeceğiz. Engellilerin hayatını kolaylaştırarak Mudanya'yı engelsiz bir şehir haline getireceğiz. Modern ve kullanışlı pazar alanları inşa edeceğiz. “Evlerinin yakınına her çocuğun rahatlıkla ulaşabileceği modern parklar ve trafiğe kapalı oyun alanları inşa edeceğiz.”

“TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Kentteki trafik sorununa çözüm önerilerini anlatan Dalgıç, şöyle konuştu: “Trafik sorununu belediye başkanım Mustafa Bozbey ile çözeceğiz. Mudanya’ya metrobüs ve tramvayı getireceğinin sözünü verdi. Şehir merkezine araç girişini azaltacak projelerimizi de hayata geçireceğiz. Altıntaş'ı Ayazma'ya bağlayacak çevre yolu yapacağız. Yaya ve bisikletli ulaşım planını en kısa sürede hayata geçireceğiz. “Yeni otoparklar açacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZ DOĞDUĞU YERDEN MEMNUN OLACAK”

Dalgıç, konuşmasında gençlerin doğup büyüdüğü yerde iş bulamadığını ve liyakat inancını yitirdiğinin altını çizdi. “Gençlerimiz ellerinde diplomalarıyla geleceğe umutla bakıyor” diyen Dalgıç, şöyle konuştu: “Tüm imkanımızı, gücümüzü onlar için seferber edeceğiz. Geleceğe güzel yollar açacağız.” Dalgıç, şunları ekledi: “O halde geleceğiniz hakkında sözünüzü verin. Yarın sandık başına gidin ve oy verin.”

Hiçbir çocuğun okula aç gitmeyeceğini belirten Dalgıç, açacakları kurslarla da çocukların gelişimine destek vereceğini belirtti.

“MUDANYA CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Deniz Dalgıç, Mudanya'nın hak ettiği kalkınma ve refaha ulaşmanın yolunun turizmden geçtiğini vurguladı. Mudanya'yı turizmde parlayan bir yıldız haline getirme kararlılığını dile getiren Dalgıç, şöyle konuştu: “Tarihimiz, kültürümüz, denizimiz, toprağımız, yemeklerimiz, geleneklerimiz ve insanlarımızla Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olacağız. Mudanya bir turizm merkezi olacak. Yılın 365 günü turist akınına uğrayan bir cazibe merkezidir.”' dedi.

Mudanya'nın gastronomik potansiyeline dikkat çeken Dalgıç, zeytinyağı, siyah incir, üzüm, aromatik otlar ve Marmara'nın en güzel balıklarıyla bölgenin eşsiz lezzetler sunduğunu söyledi. Bu lezzetlerin gastronomi turizmi yoluyla yerel üreticilere yüksek kazanç getirmesini sağlayacaklarını belirten Dalgıç, şöyle konuştu: “Misafirlerimizin tadı damaklarında kalacak ve tekrar tekrar gelmek isteyecekler. Üreticilerimiz de aldıkları geliri elde edecekler. elde etmek.” hak ediyorlar ve refahları artacak.”

Dalgıç, Tirilye'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alınması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

“ANNEME BİR SÖZÜM VAR”

Dalgıç, konuşmasında Mudanya'nın maviyi ve yeşili koruyacağını, çevreyi koruma konusunda bilimin ve vatandaşların ihtiyaçlarını dikkate alacağını vurguladı. Dalgıç, Mudanya'yı Türkiye'nin her yerinden ziyaretçi çekecek bir açık hava müzesi ve kültür sanat kenti haline getirme hedefini de dile getirdi.

SÇiftçilere daha modern ve konforlu çalışma alanları, gençlere ise spor ve eğlence tesisleri vaat eden Dalgıç, annesine verdiği sözü tutacağını söyledi.

“HAYAT BEDELİNİN CEVABI OYLARDA OLACAK”

Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en kötü ekonomik koşullarına mahkum olduğunu vurgulayan Dalgıç, artan fiyatlar, hayat pahalılığı ve yoksulluğun cevabının sandıkta verileceğini söyledi.

Cumhuriyetin 2. yüzyılının ilk seçimlerini Mudanya'da gençlerle, kadınlarla ve Atatürkçülerle birlikte kazanacağını vurgulayan Dalgıç, sandığa gitme talebinde bulunarak şunları söyledi:Yarın ülkesini, Cumhuriyeti ve Atatürk'ü sevenler sandığa koşmalıdır. “Oylarımızla ülkemizi ve geleceğimizi koruyoruz” dedi.

Mudanya'nın çok güzel olduğunu ve hak ettiği değeri alması için birlikte çalışacaklarını belirten Dalgıç, şöyle konuştu: “Atalarımdan öğrendiğim ve en iyi bildiğim şey şu: çok ama çok çalışın! Biz çok çalışacağız ve onlar da işaret edecekler. Mudanya'da parmaklar.”

Dalgıç, Mudanya'nın sorunlarını bildiklerini ve çözümlerinin hazır olduğunu vurguladı. “Planlarımızı hayata geçirdikçe sorunlar birer birer ortadan kalkacak. Huzura ve refaha kavuşacağız” dedi.

Gösteriye katılanlara teşekkür eden Dalgıç, şöyle konuştu: “Bugün bir kez daha gözlerinizde o umut ışığını gördüm. Kalplerinizdeki coşkuyu gördüm. Geleceğe olan güvenimiz daha da güçlendi. Biz Uyanacağız. 1 Nisan sabahı bu güzel ruhla kolları sıvayıp yeni bir başlangıç ​​için çalışmaya başlayacağız. Kaybedecek bir dakikamız bile yok.” “dedi.

Dalgıç, konuşmasını “Bugün arife, yarın bayram… Güzel günler göreceğiz!” sözleriyle tamamladı. Sözlerini şu sözlerle tamamladı:

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir