Deprem bölgesindeki köprü ve yollarda herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadı.

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde art arda meydana gelen depremler paniğe neden oldu. Gece yaşanan 4,7 ve 4,1 büyüklüğündeki depremlerin ardından saat 18.11'de 5.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Deprem yerin yaklaşık 6 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem Tokat'ın yanı sıra Aksaray, Kırıkkale, Çorum, Kayseri, Çankırı, Kırşehir, Samsun, Yozgat ve Sivas'ta da hissedildi.

Tokat'ta deprem nedeniyle herhangi bir can kaybı yaşanmazken, 2 konut, 5 ahır ve 2 minare hasar gördü. Yozgat'ta 2 katlı bina çöktü, 8 köyde ise küçük hasar meydana geldi.

İki ildeki 112 acil durum santrallerine 200'ün üzerinde ihbar geldi. Diğer illerden Tokat ve Yozgat'a çok sayıda AFAD ekibi gönderildi.

Tokat ili genelinde ve Yozgat'ın Kadışehri, Çekerek ve Aydıncık ilçelerinde okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgedeki köprü ve yolların durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Uraloğlu, şöyle konuştu: “Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem bölgesine yakın bölgelerdeki 16'ncı bölge müdürlüğümüz, kendi sorumluluk alanlarında (200-19 ve 200-20 Sivas-Ankara Devlet Yolu ve 58-81 Şeyhhalil Devlet Yolu) ve 850-03 ve 850-04 Sivas-Tokat Devlet Yolu) köprülerimizde ve yollarımızda yapılan ilk incelemelerde olumsuz bir duruma rastlanmadı ve değerlendirmesini yaptı .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir