“Flört sorununu mutlaka çözeceğiz”

Bakan Koca, sosyal medya paylaşımında, Bakanlığın ilgili birimleri ve hastane yöneticileriyle yapılan görüşmelerde merkezi doktor randevu sisteminin sorunları ve bunların altında yatan faktörlerin ele alındığını söyledi.

Randevu bulma sıkıntılarının çözümü için yapılan çalışmalardan önemli sonuçlar elde ettiklerini belirten Koca, şöyle konuştu: “Önümüzdeki günlerde tedbirleri kademeli olarak uygulamaya geçireceğiz ve randevu sorununu kalıcı olarak çözeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Randevu sorununa hem vatandaşı hem de doktorları memnun edecek bir çözüm ürettiğini iddia eden Koca, şöyle konuştu:


“Öncelikle iptal edilmeyen randevular nedeniyle kullanılmayan kapasitemizi diğer vatandaşların kullanımına sunacağız. Bu kapsamda gelemediği randevuyu iptal etmeyen vatandaşlarımız randevu alamayacaktır. Bu durumun ilk halinde 15 gün içerisinde aynı şubeden ikinci kez randevuya gelmemeleri halinde 15 gün içerisinde tüm şubelerden randevu alamayacaklardır. İptal durumunda randevu iptal süresini en geç bir önceki gün saat 23.59'a kadar sınırlandırıyoruz. İptal edilen randevular yerine muayene saatinden 1 saat öncesine kadar yeni randevu alabileceğiz, bu da daha fazla hastamızın randevu almasına ve kapasiteyi verimli kullanmasına neden olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir