İsrail basınına göre Hizbullah'ın kamikaze insansız hava araçlarına direnmek çok zor – Son Dakika Dünya Haberleri

İsrail televizyonu Kanal 12'nin haberinde, Gazze'deki savaşın üzerinden 7 aydan fazla zaman geçmesine rağmen Hizbullah'ın İsrail ordusuna karşı yeni yeteneklerini gösterdiği belirtildi.

Hizbullah'ın, roket ve tanksavar füzelerinin yanı sıra, İsrail hava sahasını geçerek maddi hasara ve can kaybına neden olan kamikaze insansız hava araçlarını da sıklıkla kullandığı kaydedildi.

Hizbullah'ın binlerce insansız hava aracına (İHA) ve insansız hava aracına sahip olduğu haberlerinde şu ifadelere yer veriliyor: “Hizbullah, çok küçük insansız hava araçlarını İsrail topraklarında yalnızca birkaç kilometre gibi kısa mesafelere ve alçak irtifalara fırlatıyor, bu da hava savunmasının işini oldukça zorlaştırıyor.” kuvvetler onları gözlemliyor ve vuruyor.” ifadeler kullanıldı.

İsrail hava sahasına giren İHA'ların birçok kez gözlemlenemediğinin tespit edildiği, gelişmiş havadan havaya füzelerle donatılmış savaş uçaklarının dahi alçak irtifa, düşük hız ve küçük boyuttaki İHA'ları etkisiz hale getirmesinin zor olduğu belirtildi. büyük dronlar.

Hizbullah'ın İsrail'e yönelik saldırılarında kullandığı ana İHA, İran'ın “Ababil” insansız hava araçlarının benzeri olan “Al-Mirsad” insansız hava aracıydı. başlatıldı. Kamikaze İHA'larıyla yapılacak bir saldırıda bunların sayısı, alçak irtifası ve kısa menzili nedeniyle onlara karşı koymak daha zor olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir