İsrail ile ticaret kısıtlaması kaldırıldı mı? Açıklamalar yapıldı, talep reddedildi

İletişim Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, İsrailli yetkililerin öne sürdüğü ve basında yer alan “Türkiye, İsrail'e yönelik uyguladığı ticari kısıtlamaları geri çekti”. İfadenin doğru olmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“İsrail ile ticareti durdurma kararı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurması, kalıcı ateşkes sağlaması ve Gazze'deki Filistinlilere kesintisiz insani yardım sağlaması için koşullar sağlanana kadar geçerlidir.

Türkiye, İsrail'in 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'ndeki masum Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliama karşı en üst düzeyde siyasi ve diplomatik çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

“BU VE BENZER AÇIKLAMALARIN GERÇEKLE HİÇBİR ALAKASI YOKTUR.”

“Uluslararası kamuoyunu manipüle etmek amacıyla yapılan bu ve benzeri açıklamaların gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur.”

BAKAN BOLAT'TAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanı Ömer Bolat da suçlamaları reddetti. Bakan Bolat, “İsrail Dışişleri Bakanı'nın açıklamaları tamamen hayal ürünüdür ve gerçekle hiçbir ilgisi yoktur” dedi.

X hesabından açıklama yapan Bolat, şunları söyledi:

“İsrail'le ticaret konusunda hükümet olarak aldığımız kararı destekliyoruz. Bu karar geçerliliğini koruyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını durdurma, kalıcı ateşkes ve kesintisiz ikmal koşulları sağlanana kadar İsrail'le ticareti durdurma kararımızdır. Gazze'deki Filistinli kardeşlerimize yapılan insani yardımlar karşılandı.” yürürlükte”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Karısını boğduğunu ve uçurumdan attığını itiraf etti, sözleri şaşkına çevirdi!Karısını boğduğunu ve uçurumdan attığını itiraf etti, sözleri şaşkına çevirdi!
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ilginç anlar!  Podyumdayken aniden onu giymeye başladıTürkiye Büyük Millet Meclisi'nde ilginç anlar! Podyumdayken aniden onu giymeye başladı
Meteoroloji bir saat süre verdi ve uyardı: Ülke genelinde etkili olacak!Meteoroloji bir saat süre verdi ve uyardı: Ülke genelinde etkili olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir