İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısında bir gazeteci daha hayatını kaybetti

Gazze Hükümeti Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını başlattığı 7 Ekim'den bu yana öldürülen gazeteci sayısı 138'e yükseldi.

İsrail güçlerinin Gazze'deki Şifa hastanesine düzenlediği baskında Muhammed Ebu Sahil isimli Filistinli gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail ordusu bugün Gazze Şeridi'nin en büyük sağlık kompleksi olan Şifa hastanesi ve çevresinden çekildiğini duyurdu.

İsrail ordusunun 14 gün süren saldırılarında Şifa hastanesi ve çevresinde 200'den fazla Filistinli öldürülürken, 900'den fazla Filistinli de gözaltına alındı.

Görgü tanıkları, geri çekilmeden önce İsrail güçlerinin Şifa hastanesinin tüm binalarını yakarak tamamen söktüğünü, hastanenin cerrahi binasının zemin ve odalarını tamamen tahrip ettiğini, geri kalanını yaktığını, ana resepsiyon ve acil servis binasını yaktığını ve tüm binayı yok ettiğini söyledi. tıbbi tesisler. malzemeleri içeride.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 280'i çocuk ve 9 bin 340'ı kadın olmak üzere 32 bin 845 Filistinli öldürüldü, 75 bin 392 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da tahrip ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir