Kız profili açarak 4 kişiyi dolandıran 9 kişi tutuklandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

CY (61), AT (25), YA (36) ve MU (40) isimli şahısların toplam 609 bin lira dolandırılmaları üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Dolandırıcılık Büro ekipleri müdahale etti. Gemlik Savcılığı koordinasyonunda soruşturmayı derinleştiren Dolandırıcılık Bürosu ekipleri, dolandırıcıların ilk olarak sahte bir kızın profilini açarak mağdurlarına şunları söylediğini tespit etti: “Numaranızı adres defterime kaydettim ancak yapamadım. Bunu hatırlamak.” BT?' Sen kimsin?' Şöyle bir mesaj gönderdiğini tespit etti:

Çete üyelerinin daha sonra kendilerini kızın babası olarak tanıtıp telefonda kişileri tehdit ettiği, bir diğer çete üyesinin ise kendisini avukat, arabulucu veya savcı olarak tanıttığı belirlendi.

Şüphelilerin mağdurları “Küçük çocuğa cinsel istismardan ceza alacaksınız” yalanıyla korkutarak tuzağa düşürdüğü belirlendi. Yalanı sürdüren dolandırıcı çete üyelerinin 4 kişiden 609 bin lira aldığı öğrenildi.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Mersin, Şanlıurfa, Van, Bingöl, Hakkari, İstanbul, İzmir ve Antalya'da 11 farklı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda 9 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 14 adet cep telefonu ve SIM kart, 44 adet kredi ve hesap kartı, flash bellek, hafıza kartları, 1 adet tabanca şarjörü ve 9 mm'lik fişek ele geçirildi. Emniyetteki sorguları tamamlanan 7 çete üyesi Bursa Adliyesine sevk edilirken, AK Hakkari Adliyesine, YB ise Bingöl Adliyesine sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir