Komedi Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı Ödülleri 2023: Yaban hayatı gülümsemelerinin şampiyonları kimler?

Komik hayvan fotoğrafçılığının hayranları, tezahürat yapmaya hazırlanın: İşte Komedi Yaban Hayatı Fotoğrafçılığı Ödülleri'nin bu yılın kazananları.

REKLAM

En iyi yaban hayatı fotoğrafçılığının sergilendiği ve karşılaşılan tehditlere dikkat çeken İngiltere merkezli Comedy Wildlife Photo Awards'ta gitar çalarken poz veren bir kanguru yer aldı.

Fotoğrafçı Jason Moore'un Avustralya'nın Perth banliyösünde çektiği “Air Guitar Roo” isimli dişi batı gri kanguru fotoğrafı, 85 ülkeden 5.300 katılım arasında birinci oldu.

Moore, fotoğrafı hakkında şunları söyledi: “Dürüst olmak gerekirse, pek çok kişi kanguruların normalde oldukça uysal ve hatta çoğu zaman biraz sıkıcı olduğunu bilmiyor.” Yüzümde bir gülümseme oluştu ve özel bir şey yakaladığımı anladım.” dedi.

Diğer kategorilerde kazananlar arasında genç fotoğrafçı Jacek Stankiewicz; Stankiewicz, genç bir aceminin sert bir şekilde azarlandığını gösteren “Anlaşmazlıklar” başlıklı fotoğrafıyla Gençlik kategorisinde ödülü kazandı.

Sualtı kategorisinin kazananı, Singapurlu fotoğrafçı Otter Kwek'in çektiği balerin benzeri su samuru fotoğrafı oldu.

İşte 2023'ün kazananları:

Kara canlılarının genel galibi ve kazananı

kanatların önünde

Genç kategorisi ve Halkın Seçimi Ödülü sahibi

Sualtı kategorisinin kazananı

Portföy kazananları

Profesyonel fotoğrafçılar Paul Joynson-Hicks ve Tom Sullam tarafından 2015 yılında başlatılan ödüller aynı zamanda yaban hayatının korunmasına da destek veriyor.

Bu yılki yarışma aynı zamanda dünya çapındaki korumacılar için para toplanmasına yardımcı olan İngiliz hayır kurumu Whitley Fund for Nature'ı da destekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir