Kumluca Atatürk Stadı'nda sona doğru – GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıp yeniden inşa edilen Kumluca Atatürk Stadı'nda çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Kumluca'da verdiği stadyum sözü gerçek oluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yıkılıp yeniden inşa edilen Kumluca Atatürk Stadı'nın inşaatında sona gelindi. Proje tamamlandığında güreş, deve güreşi, futbol, ​​konser ve festival gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Kumluca halkının sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak proje ilçenin önemli bir buluşma noktası haline gelecek. Stadyum projesinde elektrik, su tesisatı, iç ve dış boya gibi temel altyapı işlerinin yanı sıra protokol tribün ve seyirci koltuklarının montajı da tamamlandı. Stadyum zemininin çimlendirme aşamasına gelindi. Yakın zamanda çimlendirme çalışmalarının başlayacağı bildirildi.

MODERN VE FONKSİYONEL KUMLUCAYA STADYUMU

13 bin 200 metrekarelik Kumluca Atatürk Stadyumu'nun inşaatı 6 bin 650 metrekare alan üzerinde sürüyor. Projede farklı ihtiyaçlara cevap verecek idari alanlar, tuvaletler, engelli tuvaletleri, duşlar, soyunma odaları, depolama alanları, enerji odaları ve su depoları gibi önemli bölümler yer alıyor. Proje kapsamında 2000 m2 yeşil alan oluşturularak sporcu ve ziyaretçilere dinlenme ve nefes alma alanları sağlanacak. Ayrıca stadyumun çevresine, ziyaretçilerin ve spor karşılaşmalarını izleyenlerin rahatça park etmelerine olanak sağlayacak 97 araç kapasiteli otopark inşa edilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir