Mansur Yavaş dedi ki: “İlk performansım olacak”! Proje belediye meclisinde kabul edildi

Ankara'da onay beklediği için daha önce başlatılamayan Tatlar atıksu arıtma tesisinin kapasite artırımı ve modernizasyonu projesi belediye meclisi tarafından kabul edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde bir basın mensubunun sorusu üzerine ilk işinin Sincan'daki Tatlar arıtma tesisinin kapasite artırımı ve modernizasyonu olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı yatırım programında yer almasına rağmen Cumhur İttifakı üyeleri tarafından 10 ay ertelenen Tatlar atıksu arıtma tesisinin kapasitesinin artırılmasına yönelik projenin kredisi, bugün Ankara Metrosu Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

SEÇİM SONRASI İLK TOPLANTI YAPILDI

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi (ABB), yerel yönetim genel seçimlerinin ardından ilk toplantısını 31 Mart'ta ABB Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında gerçekleştirdi.

Kent Konseyi Konferans Salonu'ndaki toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

ABB Başkanı Yavaş burada yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinin Ankara ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

5 yıllık görev süresini geride bıraktıklarını belirten Yavaş, bu süreçte şeffaf, katılımcı ve sorumlu bir yaklaşımla şehri yönetmeye çalıştıklarını söyledi.

Yavaş, hiç kimseye ayrımcılık yapmadan, nereden ve kimden kaç oy geldiğine bakmaksızın şehre adil bir şekilde hizmet ettiğini belirterek, şöyle konuştu: “Meclisimizde zaman zaman tartıştık, zaman zaman gerildik ama yukarıda Sonuçta son dönemde tek bir haksız imar artışı ya da kar amaçlı karar alınmadı.” “Bizim için diğer tüm konulardan daha değerli. Bu konuda ortak irade ortaya koyan tüm gruplara teşekkür ediyorum, bu da Ankara'ya birlikte hizmet etmektir.” dedi.

3

Başkente yakışır bir dönem yaşamak için 25 ilçe belediye başkanına da el birliği ve birlik olmaya çağrıda bulunan Yavaş, şunları söyledi: “Siyasi anlayışlarımız farklı olabilir ama hepimizin amacının şehrimize ve ülkemize hizmet etmek olduğuna eminim. Özellikle siyasi görüşlerin bu nedenle Meclis'teki tüm partiler “sağduyunun işe yarayacağına tüm kalbimle inanıyorum.”

CUMHURBAŞKAN YARDIMCILARI VE ÜYELER İÇİN OYLAMA YAPILDI

Yavaş'ın konuşmasının ardından Meclis birinci ve ikinci başkan yardımcıları, belediye yetkilileri ve meclis üyelerinin belirlenmesi için kapalı oylama yapıldı.

Yapılan oylama sonucunda Ertan Işık birinci başkan yardımcılığına, Emre Doğan ise ikinci başkan yardımcılığına seçildi.

Ece Yılmaz, Mustafa Kemal Kömürcü, İbrahim Mert Bektaş, Özkan Deniz, Cem Şahin ve Evrim Küçük meclis üyesi olurken, Hüseyin Çakmak, Atilla Atalay, Tufan Vural, Okan Culha ve Özgür Tosun meclis üyesi oldu. TBMM'de görev yapacak ihtisas komisyonu üyeleri de belirlendi.

Başkan Yavaş, 15 Nisan Pazartesi günü saat 18.00'de Meclisin toplanma oturumunu kapattı.

Milletvekili dağılımı ise şu şekilde oluştu: “CHP 90, AK Parti 45, MHP 10, Büyük Birlik Partisi 1, Yeniden Refah Partisi 1 ve Bağımsız 1”. (AA)Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    gönderisi 'Kayyum' Paylaşımı Kargaşaya Neden Oldu: “Gözaltına Alınmaya Hazırım”
iPhone kullanıcılarının dikkatine! iPhone kullanıcılarının dikkatine! “Hemen kapatın”
Kojenerasyon lideri Özgür Özel'in yeni imajı!  Saçını boyadıKojenerasyon lideri Özgür Özel'in yeni imajı! Saçını boyadı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir