Mehmet Büyükekşi, FIFA ve UEFA başkanlarıyla görüştü – Son Dakika Spor Haberleri

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, son açılış töreni gerçekleştirilen Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi düzenlenen etkinliklerde FIFA Başkanı Gianni Infantino ve UEFA Başkanı Aleksander Ceferin'in yanı sıra F Grubu'ndaki rakiplerimizin ulusal federasyon başkanlarıyla bir araya geldi. gece. Almanyada.

MİLLİ TAKIMIMIZA BAŞARILAR DİLEDİLER

Milli takımımızın F Grubu'ndaki rakiplerinden efsane Portekizli oyuncu Luis Figo, FIFA Başkanı Infantino ile görüşmede hazır bulunurken, UEFA ile görüşmede Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Sandor Csany de hazır bulundu. Başkan Ceferin. Hem Infantino hem de Ceferin, milli takımımıza EURO 2024'te başarılar dilerken, Başkan Büyükekşi de kendilerine teşekkür etti. TFF Başkanı Büyükekşi, Macaristan ile Türkiye arasında başkent Budapeşte Puskas Arena'da oynanan hazırlık maçında gösterilen misafirperverlikten dolayı Macaristan Başbakanı Orban ve Macaristan Futbol Federasyonu Başkanı Csany'ye bir kez daha teşekkür etti.

F GRUBU RAKİPLERİMİZİN BAŞKANLARIYLA TANIŞIN

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Almanya ile İskoçya arasında Münih'te oynanan maç öncesi düzenlenen açılış töreninde, FIFA ve UEFA başkanlarının yanı sıra Avrupa Şampiyonası F Grubu'ndaki rakiplerimizin milli temsilcileriyle bir araya geldi. Büyükekşi, Çek Futbol Federasyonu Başkanı Petr Fousek, Gürcistan Futbol Federasyonu Başkanı Levan Kobiashvili ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes ile bir araya gelirken, dört başkan da maçların sportif geçmesi temennisiyle birbirlerine başarılar diledi.

ALMANYA – İSKOÇYA MAÇINI BİRLİKTE İZLEDİLER

Başkan Büyükekşi, Lüksemburg Futbol Federasyonu Başkanı Paul Philipp, Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka ve İsviçre Futbol Federasyonu Dominique Blanc ile de bir araya gelerek, 14 Temmuz'a kadar sürecek şampiyonaya ilişkin görüş alışverişinde bulundu. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Münih Futbol Arena'da gerçekleştirilen EURO 2024 açılış töreni ve Almanya-İskoçya açılış maçını, FIFA Başkanı Infantino ve UEFA Başkanı Ceferin'in yanı sıra milli federasyon başkanlarıyla birlikte izledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir