Özgür Özel'in, “Geri dönüş ziyaretimizi hazmedemedi” diyen Erdoğan'a cevabı: “Sanırım bunu kendi ittifak ortağına anlatıyor.”

CHP'li Başkan Özgür Özel ve Başkan Recep Tayyip ErdoğanCHP genel merkezinde yapılan toplantının yankıları 18 yıl sonra da devam ediyor. Özgür Özel, görüşmeye ilişkin şu yorumu yaptı: “Demek ki geri dönüş ziyaretimizi hazmedememişlerdir.” Özel şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız dün uçakta şöyle dedi: 'Sanırım geri dönüş ziyaretimizi hazmedemeyenler oldu'. Biz bu sözü ciddiye almıyoruz. Çünkü bu işi başlatan biziz. Herkesin görebileceği bir ön tarafta, bu yüzden sanırım ittifak ortağına tekrar anlatıyor.”

Özel, bayram namazını memleketi Manisa'da kıldı. Namazın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, şu açıklamalarda bulundu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde bir ziyaret gerçekleştirdik. 22 yıllık iktidarları boyunca siyasi partiler arasında, istisnai ve kanlı bir darbe girişiminin hemen ardından gerçekleşen ziyaret dışında bu tür bir ziyaret yapılmadı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin bu kırgınlık, nefret, gerilim siyasetine son vermesi gerektiğini, herkesin kendi işini yapması gerektiğini ama siyasi partilerin en azından herkese saygıdan dolayı birbirleriyle nazik ilişkiler kurması gerektiğini söyledim. başkalarının seçmenleri için.

“İLK PARTİYE 31 MART'TA BAŞLADIK”

31 Mart'ta ilk partimize çıktık. Ramazan bayramında ilk yaptığım iş tüm siyasi parti liderlerini aramak oldu. Ben başkan seçildiğimde Sayın Cumhurbaşkanı teşekkür telefonunu açmadı ama o zaman birinci partiydi, şimdi biz birinci partiyiz. Bu bizim elimizde dedik ve başta kendisi olmak üzere tüm siyasi partileri aradık, tebrik ettik. Daha sonra randevulaştık. Genel merkezlerini ziyaret ettim. Elbette kusura bakmayın ama hepimiz her konuda aynı şeyi düşünmeyeceğiz. Ancak görüştük ve görüş alışverişinde bulunduk. Bu ziyaretin ardından tekrar ziyarette bulunacağını da söyledi.

“BAHÇELİ'NİN PARTİSİNDE BAZI MERKEZİ LİDERLER RAHATSIZ OLDU”

Türkiye'de son 5 haftadır “normalleşme”den söz ediliyor. Siyasette bir “yumuşama” yaşandığını ve bundan herkesin memnun olduğunu söylediler. Sayın Bahçeli de bundan memnundu ama Bahçeli'nin partisindeki bazı gruplar bundan rahatsızdı. Fırsat buldukça hakaret ve tehdit savurdular, hâlâ da yapıyorlar. O gerilim ortamında Bahçeli bazı değerlendirmelerde bulundu.

GPy-IEIXQAA8-fz

“BİRİSİ İSTEDİ diye KAVAŞMAYACAĞIM VEYA GERİLİM YARATMAYACAĞIM”

Birileri istiyor diye kavga etmeyeceğimi, gerginlik yaratmayacağımı bir kez daha ifade etmek isterim. Benim işim gerilim yaratmak değil. Halihazırda mağdur, mazlum, yoksul, işsiz, aç, ürünleri parasının karşılığı olmayan insanların sorunlarını dile getirerek sorunlarının çözülmesini sağlayın.

“ANAYASALAR HERKES İÇİN GEÇERLİ MUCİZE GİYSİLERDİR, TEK KİŞİ İÇİN DİKİLMEZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa açıklamalarını değerlendiren Özel, şöyle devam etti:

“Bugün seçim yapılıyorsa ve seçimden sonra kimin bakan olacağına millet değil tek bir kişi karar veriyorsa bu gerçekten anayasal bir sorundur. Eğer bu bakanlar milletin bakanı olarak değil de başkasının bakanı olarak bakarlarsa Milletin gözü önünde değil de birilerinin ağzından kovulacak mıyım diye tabi ki bu demokrasi adına utanç verici bir durum. Bu bakanlar Meclis'e gelmiyorsa, Meclis'te sözlü sorulara cevap vermeyin, yazılı sorulara da cevap verin. geç ya da hiç.
Bunlar sorgulanamıyorsa, görevini kötü yapan bakandan hesap sorulamıyorsa evet demokrasi ayıbıdır. Ama biz bu utanç verici şeylerin hiçbirini yapmadık.

ANAYASAL AÇIKLAMA

16 Nisan 2017 referandumuna itirazlarımıza rağmen bu arkadaşlar bunu yaptılar. Sonra anayasalar herkes için yapılır dedik. Ama Erdoğan'a anayasa yaptılar. Anayasalar herkese uyan mucizevi kıyafetlerdir, tek bir kişi için yapılmamıştır. Her şahine değil de Erdoğan'a dikerseniz üç gün sonra kolu kısalır. Beş ay sonra bacak çok uzar. Rahatsızlığını da dile getiriyor. Kendimizi içinde bulduğumuz durum tam olarak budur. Eğer gerçekten herkes için bir anayasa yapmak istiyorsak, öncelikle Erdoğan'ın mevcut anayasaya saygı duymasını bekleriz. Mevcut anayasa bu kadar ihlal edilirken, yeni anayasa tartışmaları vatandaşlara anlamsız geliyor. Ve diyorlar ki: Bugün, bayram günü çocuklarımızdan biri bana yeni bir elbise almak isterse ona şunu sorarız: “Eskisini ne yaptın?” “Bize 'Yeni kıyafetler mi yapacaksınız?' diye sormadan önce eski kıyafetlerini giyip giymediklerine baksınlar.”

1

ASGARİ ÜCRETİN AÇIKLAMASI

“Asgari ücreti yükseltmeyenler asla ve asla iktidar olduklarını iddia etmesinler. Bu yetki size asgari ücretlileri ezmeniz için verilmedi.”

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gaziantep'te kabus gecesi!  Ölüme doğru ilerliyordu: 6 ölü, 2 yaralıGaziantep'te kabus gecesi! Ölüme doğru ilerliyordu: 6 ölü, 2 yaralı
Bakan Yerlikaya acı bütçeyi açıkladı!  haber veriyorum Bakan Yerlikaya acı bütçeyi açıkladı! “Emniyet kemeri” uyarısı.
Acil servisler acemi kasaplarla dolu!Acil servisler acemi kasaplarla dolu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir