“Roman kardeşlerimizle biriz ve birlikteyiz” – Son Dakika Haberi

Yerlikaya, Şişli'de bir otelde düzenlenen “Roman Vatandaşlarımızla İftar Buluşması”nda yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin her vatandaşının özel olduğunu ve taçlandırıldığını söyledi.

Romanların geçmişte ayrımcılık nedeniyle ne tür acılar çektiğini çok iyi bildiğini iddia eden Yerlikaya, şunları söyledi: “Ama onların sorunlarını çözmek bizim görevimiz. Devletimiz bu anlayışla Roman kardeşlerimizin sorunlarına da el atıyor. Tüm vatandaşlarımız gibi büyük bir hassasiyetle ve sosyal politikalar geliştiriyoruz.” dedi.

Yerlikaya, 22 yıldır 85 milyon vatandaşımızın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hizmet ettiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Geçmişte Roman kardeşlerimize yapılan hataları ortadan kaldırmakla kalmadık, aynı zamanda 2009 yılında 'Roma İnisiyatifi'ni de hayata geçirdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, “Bu kapsamda stratejik belge ve Roman vatandaşlara yönelik ilk eylem planı Nisan 2016'da yayımlandı. İkinci aşama eylem planı ise Aralık 2019'da yürürlüğe girdi.” dedi.

Yerlikaya, Roma Merkezi'nin Türkiye'de ilk kez Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde kurulduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Şehirlerimizi yenilerken, kentsel dönüşüm kapsamında Roman kardeşlerimizin yaşadıkları yerleri de kendi kültürlerine uygun şekilde inşa etmek istedik. Ayrıca Roman kardeşlerimiz, Allah'ın bir lütfu olarak sanatın her dalında, özellikle de doğal yeteneklere sahipler. Müzik.Bu yeteneklerin daha da geliştirilmesi için mesleki eğitim alabilecekleri okullar sağlıyoruz.Çünkü sizin sorunlarınız bizim sorunumuz, sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur.Biz Roman kardeşlerimiz ile her koşulda bir ve birlikteyiz. Kapılarımız ve kalbimiz sizlere. Biz de çok iyi biliyoruz ki, havlular kuruyana kadar Romanların öfkesi devam edecek. Dostluk ve kardeşlik okyanuslar kuruyana kadar sürecek. Okyanuslar kuruyana kadar sizinle biriz, birlikteyiz, kardeşiz. Yukarı. Yolumuza huzur ve güvenle devam edeceğiz. Büyük ve güçlü bir Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Türk asrında illa sevgi değil, illa kardeşlik değil, illa “Barış olsun. Türk asrında birlik ve beraberliğimiz daim olsun.”


“'Türkiye için barış' diyorsak, İstanbul'un ve tüm şehirlerimizin barışını garanti altına almalıyız.”

Yerlikaya, yaklaşık 10 aydır İçişleri Bakanı olarak görev yaptığını ve o tarihten bu yana 600 bin meslektaşıyla Türkiye'de barış için çalıştığının altını çizdi.

Huzur ve güvene giden yolda tüm terör örgütlerinin, organize suç örgütlerinin ve zehir tacirlerinin nefeslerini kesip adalet önüne çıkararak hayatı zindana çektiklerine dikkat çeken Yerlikaya, şöyle konuştu: “Barış yerel düzeyde başlar. 'Türkiye'nin barışı' diyoruz, İstanbul'un tamamı “Şehirlerimizde barışı sağlamalıyız. Bunu kahraman güvenlik güçlerimizle başaralım” dedi.

Yerlikaya, belediyelerin barışın başlangıç ​​noktası olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Belediyelerde şehrin tüm hizmetlerini birilerine veriyoruz. Eskiden kadim geleneğimize göre o birine 'şehir emini' denirdi. Artık tüm hizmetleri şehirlerin sultanı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne teslim ediyoruz. İstanbul'un birilerine zor gelmesin diye Her gün ve zor anlarınızda yanınızda olsun, her zaman yanınızda olsun, dostlarımızla istişare ederek seçip size gönderdiğimiz meclis üyelerini, Muhtarlarımızla, koordinatörlerimizle, sizlerle, hepinizle, İstanbul'u İstanbul yapan 16 milyon insanla, yürekten kalbe, yürekten konuşun.Çözüm bulduğunda, işini yaptığında, bir şehir yöneticisi olması lazım. “ben” değil, “beraber başardık” ve “biz” diyor. Biz öyle bir insan bulduk ki, şunu bil İstanbul. O kardeşimiz, Allah'ın izniyle İstanbul'u istediğini elde edecek. oy veren, oy vermeyen “Siz, İstanbullu olma bilinciyle, genç, yaşlı, şehir fark etmeksizin mücadele eden kardeşinizsiniz”.

Programa, Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Murat Kurum, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, sanatçı Orhan Gencebay ve çok sayıda kişi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir