Ronaldo: Lionel Messi ile aramızdaki rekabet sona erdi

Portekizli yıldız, İspanya'da Real Madrid forması giyerken ezeli rakibi Barcelona'da forma giyen Messi ile yaşadığı rekabete ilişkin basına açıklama yaptı.

REKLAM

Suudi Arabistan'ın Al-Nassr takımında forma giyen Cristiano Ronaldo, kendisinin ve Lionel Messi'nin “futbol tarihini değiştirdiğini” ancak aralarındaki rekabetin artık “bittiğini” söyledi.

Portekizli yıldız, İspanya'da Real Madrid forması giyerken ezeli rakibi Barcelona'da forma giyen Messi ile yaşadığı rekabete ilişkin basına açıklama yaptı.

Portekiz'in Slovakya ile oynayacağı maç öncesinde konuşan Ronaldo, “Bize tüm dünyada saygı duyuluyor, en önemli şey bu” dedi. dedi.

38 yaşındaki Ronaldo, Messi için şunları söyledi: “O kendi yolunu yapıyor, ben de kendi yolumu yapıyorum. Gördüğüm kadarıyla o da iyi bir iş çıkardı. Önemli olan devam etmek.” dedi.

“Arkadaş değildik”

Messi ile arkadaş olmadıklarını belirten Portekizli yıldız, şunları söyledi: “Ronaldo'yu seviyorsanız Messi'den nefret etmenize gerek yok. İkimiz de çok iyiydik ve futbol tarihini değiştirdik. Dünyanın her yerinde saygı duyuyoruz, en önemli şey bu. Gördüğüm kadarıyla oldukça da formda. Devam ediyor. “Daha önce de söyledim, 15 yıldır aynı sahneyi paylaşıyoruz ve sonuçta o benim arkadaşım değil ama biz profesyonel meslektaşlarız ve birbirimize saygı duyuyoruz.” dedi.

Ronaldo, Real Madrid formasıyla çıktığı 438 maçta 451 gol attı ve Şampiyonlar Ligi dahil 16 kupa kazandı.

Şu anda ABD takımı Miami'ye transfer olan Messi, Barcelona formasıyla çıktığı 781 maçta 674 gol kaydetti.

36 yaşındaki Arjantinli yıldız, İspanya'daki futbol macerasında toplam 35 kupa kazandı.

Portekizli yıldız, her yıl dünyanın en başarılı futbolcusuna verilen “Altın Top” ödülünü 5 kez kazanırken, Messi ise bu ödülü 8 kez kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir