Şarkıcı Cassie, rap kralı Sean “Diddy” Combs'u tecavüzle suçladı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Rap sanatçısı Sean “Diddy” Combs, şarkıcı ve eski ortağı Casandra “Cassie” Ventura tarafından tecavüz ve tacizle suçlandı.

REKLAM

R&B şarkıcısı Cassie, rap sanatçısı Sean “Diddy” Combs'u “darp ve tecavüz”le suçlayarak dava açtı.

Asıl adı Casandra Ventura olan Cassie, dün New York federal mahkemesinde yapımcı ve müzik imparatoru aleyhine dava açtı.

Davada Cassie, 2005 yılında 19 yaşındayken ve o sırada 37 yaşındayken tanıştığı Combs'un kendisini ajansına aldıktan sonra “gösterişli, hızlı tempolu, uyuşturucu dolu yaşam tarzıyla” tanıştırdığını iddia etti.

Combs'un avukatı Ben Brafman iddiaları “şiddetle reddettiğini” söyledi.

Şu anda 37 yaşında olan şarkıcı Ventura, şu anda 54 yaşında olan Combs'un, ilişkileri başlar başlamaz kendisini taciz etmeye başladığını iddia etti.

Davada, “kontrol edilemeyen öfkeye yatkın” Combs'un Ventura'yı yumruk ve tekmelerle “vahşi dayaklara” maruz bıraktığı iddia ediliyor. Combs'un Ventura'ya ilaç verdiği, onu başka erkeklerle seks yapmaya zorladığı ve onları filme alırken mastürbasyon yaptığı iddia ediliyor.

Davada ayrıca Ventura'nın 2018'de ilişkiyi bitirmeye çalışmasının ardından Combs'un onu zorla evine götürüp tecavüz ettiği iddia edildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ventura, “Yıllarca süren sessizlik ve karanlığın ardından nihayet hikayemi anlatmaya ve hem kendim hem de ilişkilerinde şiddet ve istismara maruz kalan diğer kadınların yararı için sesimi yükseltmeye hazırım.”

Avukat Brafman: İddialar yalan

Combs'un avukatı Ben Brafman, Ventura'nın Combs'a 30 milyon dolar talep ederek veya ilişkileri hakkında bir kitap yazmakla tehdit ederek şantaj yaptığını söyledi.

Brafman, “İlk tehdidini geri çekmesine rağmen, Bayan Ventura şimdi Combs'un itibarını zedelemeyi ve karşılığında karşılık almayı amaçlayan temelsiz ve çirkin yalanlarla dolu bir davaya başvurdu” dedi.

Ventura'nın avukatı Douglas Wigdor yaptığı açıklamada Combs'un “kendisini susturmak ve bu davayı açmasını engellemek için kendisine sekiz haneli meblağlar teklif ettiğini” söyledi. “Ventura, Combs'un çabalarını reddetti ve sessizce acı çeken tüm kadınların sesini duyurmaya karar verdi.”

Combs, son otuz yılın en etkili hip hop yapımcıları ve yöneticileri arasında yer alıyor.

İlişkileri 2007'de başlayan Combs ve Ventura'nın on yılı aşkın süredir ara ara bir ilişkisi var.

Ventura, prodüktörlüğünü Ryan Leslie'nin yaptığı ve 2006 yılında Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs listesinde 1 numaraya yükselen hit single'ı “Me & U” ile tanındı. Şarkı, stüdyodaki tek albümünün ilk single'ıydı. aynı isimde.

Davada, Combs'un 2022'de BET Ödülleri'nde ömür boyu başarı ödülünü kabul ederken yaptığı ve Ventura'ya “karanlık zamanlardan geçmemi sağladığı için teşekkür ettiği, aşkım” konuşması yer alıyor.

Dava dilekçesinde, “Ama gerçek şu ki Cassie – Bayan Casandra Ventura – Bay Combs tarafından baskı altına alındı ​​ve onun şiddet içeren davranışlarına ve taciz edici taleplerine on yıldan fazla bir süre boyunca katlandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir