Time Security'nin kurucusu Abidin Gök: Güvenli Şehir platformu bilgi ve hizmetleri bir arada sunuyor – Son Dakika İş Dünyası Haberleri

Hem sanal hem de fiziksel tehditler bireylerin ve işletmelerin hayatlarında ciddi hasarlara neden olabilmekte ve sosyal hayatı tehdit edebilmektedir. Zion Market Research'ün verilerine göre, 2023 yılında 260,02 milyar dolar tutarındaki küresel özel güvenlik hizmetleri pazarının, 2032 yılı sonunda 500 milyar doları aşması bekleniyor. Time Security'nin kurucusu Abidin Gök, şirketlerin hangi alanda, ne tür hizmet almaları gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıklarını söylüyor.

“Önce bilgi, sonra güvenlik hizmeti şart”

Güvenlik hizmetlerine ilişkin bilgi veren Abidin Gök, “Hem bireylerin hem de işletmelerin güvenlik hizmetlerine ihtiyacı var. Ancak günümüzde büyük firmalar bile hangi hizmeti, neden almaları gerektiği konusunda yeterli bilgiye sahip değiller. Çoğu durumda özel güvenlik hizmetleri ve yangın sistemleri gibi kamu hizmetleri yeterli görülmektedir. Ancak güvenlik dediğimiz konu başlı başına bir bütündür ve her açıdan birbirini destekleyecek şekilde tasarlanmalıdır.“dedi.

Time Security kurucusu Abidin Gök, güvenlik hizmetlerine ilişkin bilgilerin nasıl alınacağını anlatarak sözlerine devam etti. “Time Security olarak GüvenliSehir.com platformunu hayata geçirdik. Bu platform güvenlik sektörünün en önemli iki sorununu çözüyor: düzensizlik ve kalite. Platformda elektronik güvenlik, yangın sistemleri, sigorta hizmetleri, özel güvenlik hizmetleri, bina güvenliği, iş güvenliği kıyafet ve ekipmanları, iş sağlığı ve güvenliği, siber güvenlik gibi alanlarda hem hizmet hem de bilgi sunulmaktadır. Güvenlik konularında yeterli bilgi sahibi olmadan hizmet almanın doğru olmadığını düşünüyoruz.” dedi.

“Güvenlik sektörü kendini ifade etmekte yetersiz”

Abidin Gök, “Türkiye'de güvenlik hizmeti çözümleri sunan firmaların bazı ortak sorunları var. Bunlardan en önemlisi müşterilere hangi sistemi, ne zaman ve neden satın alacaklarını tam olarak anlatamamaktır. Çünkü ürünün faydalarını müşteriye aktarmak oldukça zordur. Basitçe söylemek gerekirse, bir alarm sistemi yalnızca hırsızlığa karşı koruma sağlamaz. Alarm sistemleri aynı zamanda sizi yangın, hırsızlık, gasp, sağlık ve gaz kaçağı gibi hayati olumsuzluklardan da korur. Sadece bu da değil, sizi ilgili birime veya en yakın kolluk kuvvetine yönlendirebilir. Siber güvenlikten elektronik güvenliğe kadar daha birçok karmaşık hizmet var. “Oluşturduğumuz GüvenliSehir.com platformu üzerinden bu hizmetlerin avantajlarını keşfedebilir ve bu hizmetleri sağlayan perakendecilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.” dedi.

“Her ilçeye bir bayilik atanacak”

Time Security'nin kurucusu Abidin Gök, “Güvenli şehir platformu sayesinde güvenlik hizmeti almak isteyenleri bu hizmeti veren firmalarla buluşturuyoruz. Rekabeti sürdürmek için her ilçede benzersiz bir bayilik fırsatı sunuyoruz. Ayrıca bayilerden kar payı gibi çeşitli ödemeler de almıyoruz. Bunun yerine yalnızca küçük bir yıllık üyelik ücreti alıyoruz. 2024 yılı başında lansmanını yaptığımız platformumuz hızla büyümeye devam ediyor. Müşteri sayımızı her ay bir önceki aya göre yaklaşık %50 artırmaya devam ediyoruz.

Hedefimiz yurt içindeki adımlarımızı tamamladıktan sonra hızla yurt dışında da hizmet vermeye başlamaktır” dedi. diyerek sözlerini tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir