BBP lideri Destici, “Bunu çok net ifade etmek istiyorum” dedi ve şöyle açıkladı: “Çok agresif köpekleri uyutacağız.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlenen il başkanları toplantısında konuştu. Yerel seçimlerde devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, bağımsızlığını ve milletin geleceğini gözeterek bu hassasiyetle hareket ettiklerini söyleyen Destici, şöyle konuştu: “Önce oy demedik, önce belediye dedik, 'benim' dedik. Önce devlet, önce vatanım, önce milletim' demeye devam edeceğiz. Bakın bu hassasiyetlerde ne kadar haklı olduğumuz seçimlerden birkaç gün sonra ortaya çıktı. Bildiğimiz bir sonraki şey, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nın salonundan Türk bayrağının kaldırılacağı. Daha sonra, belediyeyi devraldıklarında, Diyarbakır'da Bağlar Belediyesi'nde öldürülen teröristlerin heykellerinin törenle açılacağını biliyoruz. -Cumhurbaşkanları ve yanlarında bulunanlar, Cumhurbaşkanımız ve devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ederek fotoğraflarını oradan kaldırdılar. Biz demokraside bunlara izin vermeyiz diyerek bu duyarlılığımızı ortaya koyduk. Eğer diğer siyasi partilerimiz de bu duyarlılığa sahip olsaydı bugün PKK'nın siyasi uzantısının kazandığı bu kadar çok belediye olmazdı. Elbette devletimiz, hükümetimiz ve ilgili bakanlarımız olup biten her şeyden haberdardır. Ve onlar da bu konularda en az bizim kadar hassaslar. Dolayısıyla devlet bakmıyor, gözlemliyor. “Ve zamanı geldiğinde gereğini yapacaktır, umarım yapar” dedi.

“O KOLTUKLARDA BİR DAKİKA BİLE TUTULMAMALILAR”

Destici sözlerine şöyle devam etti:

“PKK'nın siyasi uzantısı ile ortaklığa giren ve “PKK uygulamasına son verme” iddiasında bulunan ana muhalefet partisinin başkanları ve sözcüleri başta olmak üzere, kendilerine destek veren tüm siyasi partilerin başkanlarına ve sözcülerine sesleniyorum. Kayyumlar neden konuşmuyorsunuz? Dut yediniz, bülbül oldunuz. Neden bu olayları açık açık söylemiyorsunuz? Teröristlere sessiz kalıyorsunuz ve törenlerle açılış yapıyorsunuz. Haydi, siz Tayyip Erdoğan'ın düşmanısınız, haydi bu devletin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa'ya ağır hakaret eden fotoğrafı kaldırdılar. Peki emanetçilik uygulamasına karşıyız değil mi? Yani bu terörist uzantıların bunu yapmaya devam etmesi gerektiğini mi söylüyorsunuz? Yoksa yasaların uygulanmasını ve kayyımların görevden alınarak göreve getirilmesini mi söylüyorsunuz? Biz Büyük Birlik Partisi olarak çok netiz. Demokrasiyi savunuyoruz. Milli iradeye elbette saygı duyuyoruz. Ama her kim Devletin varlığını, Vatanın bütünlüğünü, kardeşliğimizi anlarsa; Teröre destek verenler hukukun gerektirdiğini yapmalı ve buna izin vermemelidir. “O koltuklarda bir dakika bile oturmamalı.”

DEVLETİN VARLIĞIYLA İLGİLİ DESTEKÇİ KİMDİR?_42753 (3)

“Çok agresif köpeklerin uyumasına izin vereceğiz”

Destici, parti olarak belediyeden temiz yaklaşım sözü verdiğini belirterek, şöyle konuştu: “Bütün sokaklarımızı, caddelerimizi tertemiz hale getireceğiz. Ancak bunu sadece temizlikle kastetmiyoruz. Temizlikten kastımız aynı zamanda dürüst bir belediyeciliktir, doğru bir belediyeciliktir. Yolsuzluğun, hırsızlığın söz konusu olmayacağı, bize devredilen belediyelerde bunun hakim olacağı bir belediyecilik anlayışını benimseyeceğimizi söyledik. Kadınlarımıza öncelik vereceğiz. Kadınlara uygun belediyeler ve yönetimler oluşturacağımızı söyledik. Aynı zamanda gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimini, istihdamını da ön planda tutacağız. Onların güvenliğine de öncelik vereceğiz. Saldırgan sokak köpekleri de var. Şimdi bazıları bunu istismar ediyor. Sanki hepimize sokak hayvanları diyorlar. Sanki 'Bütün sokak hayvanlarını öldüreceğiz' gibi bir propaganda geliştirmeye çalışıyorlar. Orada söylediklerimiz çok açık. Vatandaşlarımızı saldırgan sokak köpeklerinden koruyacağız. Önceliğimiz elbette bu canları korumak ve yaşatmak. Elbette öncelikle bu hayvanları sokaklardan kurtaracağız. Saldırgan ve zararlı olanları sokaklardan temizleyeceğiz. Mevcut ilimizde veya ilçemizde barınaklar varsa onları buraya getireceğiz. Onları da burada kısırlaştıracağız. Aksi halde hızla onlara yeni barınaklar ya da daha büyük arazilerde yaşayabilecekleri alanlar oluşturacağız. Ama tabii ki çok agresif olup hastalığa yakalanan insanlar varsa onları da tabii ki uyutacağız. Bunu burada çok açık ve net bir şekilde ifade etmek istiyorum” dedi.

EMEKLİLER HAKKINDA AÇIKLAMA

Çalışma Bakanı Işıkhan'ın temmuz ayında asgari ücrete geçici bir artış yapılmayacağı yönündeki açıklamalarına ilişkin Destici, şunları söyledi: “Bakın yeni bir hak ortaya çıkacak. Peki bu temmuz ayında memurlar, emekli memurlar ve diğer emekli kamu çalışanları zam almayacak mı? Enflasyon açığında artış olmayacak mı? Şimdi onlara yıllık enflasyonun yüzde 60 olduğunu söylüyoruz. İlk 6 ayda kamu çalışanlarına yüzde 30 zam vereceksiniz. Memurlara zam yapacaksınız. Diğer emeklilere zam yapacaksınız. Bunu bir kamu çalışanına yapacaksınız. Ama bunu asgari ücretli işçilere yapmayacaksınız, değil mi? Böyle bir adaletsizlik var mı? Ya kimseye yapmazsınız ya da herkese yaparsınız, doğru olan enflasyon oranında herkese yapmaktır ve yapılması da gerekir. Enflasyon yüzde 30'a mı çıktı? Dolayısıyla bu yüzde 30'u memurlara, memurlara, tüm emeklilere, asgari ücretlilere yansıtmaları gerekiyor ve yansıtmalıdır. Geçen yıl temmuz ayında emeklilerimize yapılan hatanın bu temmuz ayında düzeltilmesi gerekiyor. “Emeklilerimize en az 5 bin liralık zam yapmalıyız” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yer: İstanbul!  Yenikapı-Yalova vapurunda korku dolu anlar: Aracın camları kırıldıYer: İstanbul! Yenikapı-Yalova vapurunda korku dolu anlar: Aracın camları kırıldı
Yer: Antalya!  Ölümden döndüler, robot onları boğulmaktan kurtardıYer: Antalya! Ölümden döndüler, robot onları boğulmaktan kurtardı
Isparta'da korkunç kaza!  10 kişi yaralandıIsparta'da korkunç kaza! 10 kişi yaralandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir