Derince Cemevi'nde hızlı ilerleme – GÜNDEM

Kente kazandırdığı yeni binalarla vatandaşların sosyal ve kültürel entegrasyonuna katkı sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki mekanların inşaatlarını da sürdürüyor. Kocaeli genelinde ibadethanelere her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Derince'deki Cemevi inşaatında da önemli ilerleme kaydetti.

ÇATI ÇELİĞİ ÜRETİMİ

Derince Sopalı Mahallesi'nde inşa edilen 5 katlı Cemevi'nin ilerleme oranı yüzde 33. Betonarme işi biten binanın bodrum ve zemin katında elektrik borulama işleri tamamlandı. Mekanik çalışmalar 2 kat duvar inşaatı ile devam ediyor. Binanın çatısında çelik üretimi yapılmaktadır.

HER İHTİYACA CEVAP VERECEK

5 kat üzerine inşa edilen Cemevi'nin bodrum katında mezarlık, kazan dairesi, erkekler abdesthanesi, temizlik odası, morg, benzin istasyonu, elektrik odası, makine odası ile bay ve bayan tuvaletleri bulunmaktadır. Zemin katta yemek odası, mutfak, 2 adet asansör, ürün satışı, fuaye alanı, güvenlik, idari ofis, lavabo, 1. katta ofis, kütüphane, depo, sekreterlik, yönetici odası, idari ofis, başkan odası, dede odası, konferans 2. katta salon, sahne arkası, eğitim odası, yönetmen odası, 3. katta ise cem odası, bay-bayan cem girişi ve lokma odası bulunmaktadır.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir