Fırtına Marmaris'te etkili oldu – Son Dakika Haberleri

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, “tam fırtına” sınıfına giren güneybatıdan esen rüzgar hızı saatte 96,5 kilometre olarak ölçüldü.

Fırtına nedeniyle Sarıana İlçesi Mustafa Münir Elgin Caddesi'nde ağaçlar devrilirken, Burunucu Macera Parkı'ndaki oyun grupları ve pikniklerde hasar meydana geldi.

Marmaris Belediyesi Araç Filosu asfalt depolama alanının çatısı Park ve Bahçeler Birimi tarafından uçuruluyor. Yapıya ve araca zarar verir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait Marmaris mezbahasının çatısı ve bazı iç duvarları da kısmen hasar gördü.

Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Süer ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ünsal Paşalı, belediye birim başkanlarıyla birlikte hasarlı bölgelerde incelemelerde bulundu.

Süer, gazetecilere yaptığı açıklamada, fırtınada herhangi bir can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Rüzgar, Burunucu Macera Parkı'ndaki oyun grupları ve piknik alanlarına zarar verdi. Araç otoparkındaki asfalt çatıyı uçurarak onları götürdü. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü depolarına ekiplerimiz görev başındadır.” Hasarı değerlendirirken aynı zamanda onarmak için de çalışmaya başladı.” dedi.

Fırtına Marmaris'i vurdu

Paşalı, çatısı ve iç kısmı hasar gören mezbahanın Pazartesi gününden itibaren yeniden faaliyete geçeceğini söyledi.

Belediye ekipleri devrilen ağaçları kaldırarak yol ve caddelerde temizleme çalışması yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir