“Liderlik” kavgası büyüyor: İsmailağa işin içinde! – Türkiye'den son dakika haberleri

İsmailağa tarikatının lideri Hasan Kılıç'ın vefatının ardından tarikatta “liderlik” mücadelesi büyümeye başladı.

“Cübbeli Ahmet” lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa heyetinin yeni şeyh olarak belirledikleri “İbrahim Efendi”yi (İbrahim Uslu) tehdit ettiğini iddia etti.

Cübbeli Ahmet'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Ahmet Ustaosmanoğlu başkanlığındaki İsmailağa heyeti, bugün İbrâhîm Efendi (Sellemehullâh) Hazretlerini caydırmak için kapısına gitti ancak eli boş döndü.

Telefonda Seyfettin İnanç'a şöyle dedim: “Hoş geldiniz! “Vakıfta çay ve çorba içebilirsiniz.” Seyfettin, soru üzerine, “Yukarıdan gelenler sana 'Bu işi bırakmalı' dediler. “Hükümet yakın zamanda hocamızın yanmaması için Cübbeli'ye operasyon yapacak” dedi. Dedi.

Hoca Efendi Hazretlerinden: “Biz de yukarıdan emir aldık; Kardeşliği yalnız bırakamayız. Fikri Hoca'yı ne zaman aday gösterdiğinizi bize mi sordunuz? Konsey mi kurdunuz? Danıştınız mı? Siz de adamı “zincirin otuz sekizincisi(!)” şeyh ilan edip, rabianın kendisine yapılması gerektiğini, Mahmud Efendi Hazretleri'ne rabia yapanın etkisiz kalacağını ilan ettiniz. Ancak bizim inancımıza göre Mahmud Efendi son şeyhtir. Otuz yedinci hilâfet, Hazreti Mehdi (Aleyhi'r-Rıdvân) olarak bu yüksek oranı tamamlayacak ve tamamlayacaktır.” cevabını verdi.

Bu yüzden bize şunu sordular: “Sen İsmailağa cemaatinden zaten çıkarıldın, cemaate önderlik edecek adamı nasıl seçeceksin?” diye soranlara cevabımız: İsmailağa Vakfı ve resmi kurumlarıyla hiçbir bağlantımız yoktur, daha önce de olmamıştır. Mahmud Efendi Hazretlerinin müridi gibi hareket ediyoruz. Şu anda Hoca Hasan Efendimizin vefatıyla birlikte “Mebusan Emirliği” makamı boşalmış olduğundan, hem Hazreti Mahmud Efendimizin vekilleri ve müritleri, hem de vekillerin komutanı olarak biz onbinlerce kişinin görevini yerine getiriyoruz. Bize vekalet veren erkek ve kadınlardan İbrahim Efendi Hazretleri, Sellemulllah'ı seçip takip ettik.

Dolayısıyla İsmailağa Vakfı'nın, derneklerinin, kurum ve kuruluşlarının üyesi değiliz, onlardan para alan bölge başkanları ve milletvekilleri arasında değiliz, dolayısıyla özgür olamayız!

Hazreti Mahmud Efendi'nin temsilcileri ve müritleri olarak, aramızda en faziletli olduğuna inandığımız İbrahim Efendi Hazretleri'ni kendimize önder seçmeyi uygun gördük ve istişare ve istişareler neticesinde bunu başardık. . İşte Salih Tonno (KS)!!! Bu cevap kardeşimiz için yeterli olsa gerek.

Bir kez daha Hazreti Mahmud Efendimiz'in dediği gibi: “Siyah ve siyah yakında aydınlanacak, Ahmet fazla üzülmesin!” İyi haber gerçek oldu ve çok geçmeden gerçek ve yalan ortaya çıktı.

Dolayısıyla İsmailağa heyetinin amacının ilişkiyi koparmak ve Peygamberimiz Mahmud Efendi'ye unutturmak olduğu herkesçe açıktı.

Bu zavallının gayretleri ve rahmetli Hasan Efendi Hocamızın azmi ve direnişiyle Efendi Efendi Hazretleri ile ilişkilerini kesmeyi başaramayanlar, artık mezhebi tamamen terk etmişler ve diyorlar ki: “Mahmud Efendi'ye ibadet eden eksik kalır ve Fikri Hoca'ya ibadet eden kâmil olur.” O kadar çıldırdılar ki şöyle dediler: Nitekim FETÖ'cü Cevheri Güven'in Erenci Muhittin'e desteği, Halk TV'nin İbrahim Efendi'nin çekileceği yönündeki yalan açıklaması ve FETÖ'cülerin Fikri Hoca'ya desteği bunun kanıtıdır.

“Hakikatin peşinde hatadan başka ne var?!” (Yunus Suresi, 32) Ayet-i kerime gereğince bütün kardeşler şöyle dediler: “Ben şeyh değilim, rabia yapamam, son şeyh Mahmud Efendi'dir. Rabıta, Hazreti Mehdi'ye kadar Mahmud Efendi Hazretleri için devam edecektir.” Hakikati haykıran İbrahim Efendi Sallemehullah Hazretleri'nin izinden gitmeye davet ediyoruz.

Şunu da bilmek lazım; Bir süre sonra neredeyse tüm temsilciler ve akrabalar zorunlu olarak bu çağrıya tabi olacaklardır, ancak bugün takip edenler, Mekke'nin fethinden önce cihada katkıda bulunan ve yürütenlerle eşit değildir. Bunlar, daha sonra hayır işlerine harcayan ve cihad edenlerden daha üstündür.” (Hadid Suresi, 10) Maddi ve manevi olarak çok daha yüksek makamlara ulaşacaklar.

“Resulün sorumluluğu yalnızca açık mesajı tebliğ etmektir.” Biz de görevimizi yaparken huzur içerisindeyiz.

Tevfik ancak Cenab-ı Hakk'tan gelir.

Bütün övgüler Allah'a aittir. Hidayete uyan kullara selam olsun!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir